Atrakcje

Urokliwa lokalizacja sprawia, że Gajówka Pilica to idealne miejsce do wypoczynku, także tego aktywnego! Na naszych gości czeka moc atrakcji!

Położenie nad rzeką,wśród lasów i łąk, z dala od sąsiadów,to niewątpliwy atut naszego gospodarstwa.Nakarmimy i przenocujemy grupy integracyjne, kajakarzy i koniarzy, rodziny z dziećmi i zwierzakami.Zdarza się ,że mieszkają u nas pieski, kotki i konie.

Dla dzieci na podwórku kompleks huśtawek, zjeżdżalnie i piaskownica.Na werandach można zjeść posiłek na powietrzu,z ładnym widokiem i schronić się w razie deszczu, czy upalnego słońca.

Jazda konna, bryczka i kuligi  (Piotrków Trybunalski, Przedbórz, Gorzkowice, Sulejów, Kielce)

Konie to nasza pasja. Macie Państwo okazję poznać trzy nasze pupilki:Astrę,Nutkę i Arkę.Klacze mają łagodne  usposobienie.Oferujemy jazdę wierzchem, przejażdżki bryczką oraz kuligi! Chętnie gościmy innych koniarzy,którzy zatrzymują się u nas w trakcie rajdów. Zadbamy wtedy o jeźdźców i wierzchowce.

Do rzeki Pilicy Ścieżką Edukacyjną,spływy kajakowe

Dojście do rzeki przez zagajnik ma element edukacyjny-tablice z gatunkami  ptaków, drzew oraz zwierząt polskich lasów.W naturze możemy zobaczyć oznaczone tabliczkami gatunki drzew, krzewów oraz roślin zielnych.Szczególnie polecamy taką formę zapoznania się z przyrodą dzieciom z „zielonych szkół”,przedszkolakom i ciekawskim dorosłym.W razie deszczu, czy niepogody możecie Państwo schronić się na obszernej wiacie ,wyposażonej w stoły i ławy  z możliwością przygotowania sobie herbaty, kawy i grillowania. Tutaj organizujemy prelekcje na temat otaczającej przyrody też z wykorzystaniem tablic edukacyjnych.

Nad rzeką znajduje się szeroka trawiasta plaża z dwoma drewnianymi pomostami.Można tutaj bezpiecznie się kapać i opalać.Jest możliwość również rozbicia namiotu.

Atrakcję stanowią spływy kajakowe dziką Pilicą.Popularna trasa wiedzie od Przedborza do nas, to ok. 4-5 godzin wspaniałej, aktywnej wycieczki z możliwością posiłku i noclegu w naszym gospodarstwie.

 Wycieczki rowerowe

Wynajmujemy rowery.Polecamy wycieczki do pobliskich wsi malowniczymi trasami po polnych i leśnych duktach.Atrakcją może być 6.kilometrowa wyprawa do ruin zamku w Majkowicach lub 15.kilometrowa- do ruin zamku w Bąkowej Górze.

 Spacery po lesie i grzybobranie

Gajówka Pilica otoczona jest polami i lasami, które w okresie letnio-jesiennym pełne są grzybów. Zachęcamy do wycieczek pieszych lub rowerowych, odpoczynku i grzybobrania!

Ognisko

Nic tak przyjemnie nie odpręża jak ognisko! W tym celu przygotowaliśmy specjalne bezpieczne miejsca, w których można rozpalić ogień. Zapewniamy drewno na opał oraz możliwość zamówienia pysznych smakołyków na ruszt.

Szlak historyczny

Wszystkim ciekawskim polecamy także wyprawy szlakiem historycznym. Wyprawa na Podklasztorze lub zwiedzanie Piotrkowa Tryb. to propozycja dla zmotoryzowanych. Do ruin średniowiecznych zamków w Majkowicach i Bąkowej Górze można dojechać rowerami lub pieszo.

Wędzonki i domowe jedzenie

Mówiąc o atrakcjach koniecznie wspominimy o naszych mięsnych wyrobach oraz nalewkach ,które cieszą się ogromną popularnością! Pyszne jedzenie to podstawa udanego wypoczynku!