Atrakcje

Urokliwa lokalizacja sprawia, że Gajówka Pilica to idealne miejsce do wypoczynku, także tego aktywnego! Na naszych gości czeka moc atrakcji!

Jazda konna, bryczka i kuligi  (Piotrków Trybunalski, Przedbórz, Gorzkowice, Sulejów, Kielce)

Konie to nasza pasja. Jeździmy rodzinnie a na terenie Gajówki mają Państwo okazję poznać nasze trzy pupilki: Astrę, Nutkę i Drugą. Wszystkie trzy klacze mają przemiłe usposobienie.Oferujemy jazdę wierzchem, przejażdżki bryczką oraz kuligi! Konie to ogromna radość o każdej porze roku! Wszystkie trzy klacze mają przemiłe usposobienie.Oferujemy jazdę wierzchem, przejażdżki bryczką oraz kuligi! Konie to ogromna radość o każdej porze roku!

Do rzeki Pilicy ścieżką ekologiczną

Rzeka Pilica położona jest na samym podwórzu, 200 metrów od domków. Przejście do niej prowadzi przez urokliwy zagajnik, a dla ciekawskich przygotowaliśmy „ścieżkę ekologiczną”, dzięki której mają Państwo możliwość poznania wybranych gatunków drzew, krzewów i dzikich zwierząt, które można spotkać na swojej drodze. Sama rzeka Pilica, w naszym rejonie, jest bardzo płytka, szczególnie upalnym latem jej poziom jest niski. Dla Gości przygotowaliśmy bezpieczne i wygodne zejście do wody a także dwa pomosty, na których można odpocząć. Dzięki niskiemu poziomowi wody, nawet najmłodsi mogą bezpiecznie się w niej pochlupać, ale i wytrawni pływacy znajdą tam miejsca głębsze.

 Wycieczki rowerowe

Na terenie Gajówki istnieje możliwość wynajęcia rowerów. Polecamy wycieczki po wsi, bliskich łąkach, łęgu, lasach i polnych ścieżkach. Malownicze rejony i oddalenie od miejskiego zgiełku gwarantują odpoczynek.

 Spacery po lesie i grzybobranie

Gajówka Pilica otoczona jest polami i lasami, które w okresie letnio-jesiennym pełne są grzybów. Zachęcamy do wycieczek pieszych lub rowerowych, odpoczynku i grzybobrania!

Ognisko

Nic tak przyjemnie nie odpręża jak ognisko! W tym celu przygotowaliśmy specjalne bezpieczne miejsca, w których można rozpalić ogień. Zapewniamy drewno na opał oraz możliwość zamówienia pysznych smakołyków na ruszt.

Szlak historyczny

Wszystkim ciekawskim polecamy także wyprawy szlakiem historycznym. W pobliżu Gajówki znajdują się ruiny starych średniowiecznych zamków, jak i zabytki dobrze zachowane. Wyprawa na Podklasztorze lub odwiedziny zamku w Bąkowej Górze to propozycja dla zmotoryzowanych. Uwaga każdy zamek ma swojego (przyjaznego) ducha 🙂

Wędzonki i domowe jedzenie

Mówiąc o atrakcjach koniecznie wspomnimy o naszych domowych wyrobach, które cieszą się ogromną popularnością! Pyszne jedzenie to podstawa udanego wypoczynku!

 

Na miejscu oferujemy przygotowywane z pasją wędzonki oraz domowe jedzenie. Karczki, kiełbasy, schaby, polędwice i kaszanki to podstawa, ale spokojnie, dla wegetarian także szykujemy same smakołyki.